Posadź drzewko sam

POSADŹ LAS DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ

Możesz się przyłączyć do wspólnej akcji sadzenia lasu na Barbarce

Wiosna 2022

Sadzimy  las w wybrane dni

Możesz także wybrać opcje TY WPŁACASZ MY SADZIMY

26 marca 2022

godz.11.00 – już się odbyło, posadziliśmy około 300 drzew relacja na Facebooku:)

Następne sadzenie lasu:……..

Możesz się także z nami umówić na wspólne sadzenie wiosna 2022 oraz jesienią 2022 r.

.ZAPROSZENIE NA WYDARZENIE

Stowarzyszenie „TILIA”, Szkoła Leśna na Barbarce oraz Nadleśnictwo Dobrzejewice zapraszają mieszkańców Torunia i okolic do udziału w corocznej akcji pn. „Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2022”.
W dniu 9 kwietnia od godziny 10.00 do 14.00 zapraszamy osoby indywidualne do odbioru bezpłatnych sadzonek drzewka leśnego (1 osoba – maksymalnie 5 sadzonek).
W ramach działań edukacyjnych dotyczących znaczenia drzew i lasów dla człowieka, środowiska i klimatu tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem „LAS DLA WODY – WODA DLA LASU”. W trakcie trwania akcji na stanowisku edukacyjnym usytuowanym na terenie polany dolnej na Barbarce dowiedzieć się będzie można na temat
– roli terenów bagiennych w ekosystemach
– znaczenia ochrony i odbudowy mokradeł
– ochrony zasobów wodnych w związku z globalnymi zmianami klimatu
W związku z powyższym rozdanych będzie 1,5 tysiąca sadzonek brzozy omszonej – czyli gatunku brzozy rzadziej występującego w Polsce, a związanego właśnie z glebami bardziej wilgotnymi, podmokłymi, kwaśnymi i piaszczystymi.
Ze względu na ograniczoną ilość sadzonek drzewka będą rozdawane zgodnie z kolejnością zgłoszenia na stanowisku. Jeśli w trakcie akcji nie wydane zostaną wszystkie sadzonki, dopuszcza się wydanie pozostałych drzewek zainteresowanym osobom w większej liczbie.
W ramach akcji dla osób nie posiadających własnego terenu przewidzieliśmy akcję „Sadzimy drzewa na Barbarce”, o której więcej na naszych stronach fb

https://www.facebook.com/events/992841244684078?ref=newsfeed

Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie „TILIA” w ramach projektu pn. „Toruń dba o środowisko dla przyszłych pokoleń”, dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Toruń.